Sylwetka idealnego menedżera

Sylwetka idealnego menedżera
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sylwetka idealnego menedżera

Jaki powinien być idealny menedżer? Jakie cechy osobowości, jakie umiejętności są najistotniejsze? Przede wszystkim nowoczesny menedżer to człowiek otwarty na ludzi, taki który stawia ich na pierwszym miejscu. Potrafi zachęcić ich do działania, do podejmowania decyzji, do kreatywności. Dobry menadżer nie boi się otaczać ludźmi zdolniejszymi od siebie, potrafi czerpać z nich inspirację i efektywnie z nimi współpracować. Ponieważ umiejętne korzystanie z wiedzy jest niezwykle istotne w konkurencyjnym środowisku, dobry menadżer potrafi zachęcić i motywować swoich podwładnych do rozwoju osobistego oraz pogłębiania wiedzy.

Niezwykle ważna jest również umiejętność realizacji celów, przy czym należy pamiętać że zarządzanie jest osiąganiem celów za pomocą ludzi. Menedżer nastawiony jedynie na realizacje celów ekonomicznych za wszelką cenę, bez względu na ducha, kulturę organizacyjną firmy nie jest dobrym zarządzającym. Jego działania nie przyniosą na dłuższą metę pożądanych rezultatów, a jedynie wprowadzą w organizacji atmosferę nieufności i zagrożenia.

TNS OBOP przeprowadził badanie z którego wynika, że kadrze zarządzającej w Polsce najbardziej brakuje właśnie zdolności interpersonalnych. Menedżerowie nie potrafią właściwie współpracować z podwładnymi, słuchać ich i odpowiednio nimi zarządzać. To musi się zmienić i dlatego obecnie tak popularne są szkolenia interpersonalne dla menedżerów.

Podobne wpisy o gospodarce oraz biznesie:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy w Piasecznie usługi rachunkowe są na wysokim poziomie i dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Polecamy:

  • Kredyty Mieszkaniowe

    Ludzie młodzi, mieszkający jeszcze u rodziców, marzą często o swoim własnym mieszkaniu. Najczęściej jednak, dopóki nie założą rodziny, ich sytuacja się nie zmienia. Dopiero, kiedy młodzi biorą ślub, rodzi im się najpierw jedno, potem drugie dziecko, okazuje się, że w domu u rodziców jest już za ciasno. Również rodzice marzą o tym, by wreszcie móc…

    Read more
  • Darmowe chwilówki ranking

  • Usługi rachunkowe Warszawa

  • Elektroniczny obieg faktur

  • Fordanserki