Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy (5)Mamy wakacje, a więc czas gdy wielu z nas wyjedzie za granicę by dorobić trochę grosza. Dzięki temu niejeden student lub uczeń zarobi sobie na swój pierwszy samochód, lub po prostu na opłacenie czesnego w nowym roku akademickim, albo jedno i drugie. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby nie wpaść w tak zwaną pułapkę podatkową.

Dochód osiągnięty za granicą również podlega opodatkowaniu. Czasem podatek zostaje odprowadzony i rozliczony przez naszego zagranicznego pracodawcę. Wtedy jesteśmy w najlepszej sytuacji, ponieważ na ogół nie musimy nic robić. Jeśli jednak tak się nie stanie, musimy sami zadbać o rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy.

Podatek, mimo że trafia do budżetu kraju w którym pracowaliśmy, wciąż musimy uwzględnić w naszym rozliczeniu podatkowym w Polsce. Robimy to poprzez złożenie odpowiedniego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego właściwego dla naszego miejsca zamieszkania. Nierozliczenie podatku może narazić nas na duże kary pieniężne, które mogą zniweczyć cały nasz zarobek.

Podobne wpisy o gospodarce oraz biznesie:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy w Piasecznie usługi rachunkowe są na wysokim poziomie i dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Polecamy: